Dobry fotograf to ważny element planu ślubu i wesela

Wesele dla dużej liczby ludzi to wymarzony dzień na doskonałą zabawę w rodzinnym gronie. Lecz gdy jedni oddają się zabawie, to drudzy przez całe przyjęcie będą pracować. Zalicza się także do nich fotograf weselny, zadaniem którego jest utrwalenie na fotografiach przebiegu wesela. Pracę swoją zaczyna on dużo wcześniej przed kościelną uroczystością, przeważnie w domu nowożeńców, w nim robi swe początkowe zdjęcia ślubne.

Później mamy najważniejszą część zaślubin, czyli mszę w kościele, a następnie impreza przez całą noc. Zależnie od tego, co nowożeńcy będą sobie życzyć, to fotograf ślubny skończyć może robienie zdjęć bezpośrednio po ślubie, lub też pozostać do białego rana, dokąd będą się bawić weselnicy. Lecz fotografia ślubna to nie jedynie samo wykonywanie fotografii, to również dużo zachodu nad zrobieniem ślubnego albumu. Fotograf powinien wybrać właściwe fotografie, podretuszować wszelkie niedoróbki na nich, i gdy to wykona, to przejść do robienia albumu ślubnego.

Przeważnie zejdzie na tych pracach nawet dwa tygodnie, a niekiedy trochę więcej, lecz w zamian otrzymuje się pamiątkę na resztę życia, do jakiej wrócić można po pewnym czasie i powspominać sobie te cudowne wydarzenia.